szachy

W Łagowie ruszył Klub szachowy „Wieża Łagów”

Od trzech lat instruktor Konrad Masternak szkoli dzieci z Łagowa w grze w szachy, podnosząc ich umiejętności oraz pokazując tajniki szachowej dyscypliny. W tym roku szachowe zajęcia nabrały bardziej oficjalnego wymiaru poprzez założenie klubu szachowego. Z inicjatywy instruktora Masternaka utworzono Klub szachowy „Wieża Łagów”.

Kierownikiem klubu został sam inicjator. Utworzenie tej organizacji sportowej umożliwi szachistom udział nie tylko w gminnych turniejach, ale i w rywalizacji na szczeblu ogólnopolskim. Do tej pory spotkania odbywały się tylko w ciągu roku szkolnego i miały miejsce raz w tygodniu. W tym roku po raz pierwszy spotkania są organizowane także w okresie wakacyjnym. Odbywają się w łagowskiej świetlicy w każdą pierwszą i trzecią sobotę lipca oraz sierpnia w godzinach od 11:30 do 14:30. Zajęcia szachowe są prowadzone dzięki wsparciu finansowemu Grupy PBI.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *