W Nowym Stawie otworzono strefę rekreacji i wypoczynku

W sobotę odbyła się uroczystość oficjalnego otwarcia strefy rekreacji przy świetlicy w Nowym Stawie. Na obiekt składają się elementy placu zabaw, m.in. huśtawki, karuzele, bujaki, zjeżdżalnia i tor przeszkód. Znajduje się tam także altana z miejscem na ognisko oraz elementy siłowni zewnętrznej.

Strefa rekreacji i wypoczynku w Nowym Stawie to kolejna tego typu inwestycja w gminie Łagów. Celem tych miejsc jest poprawa warunków do uprawiania sportu i aktywności fizycznej oraz rekreacji. Obiekt tworzą takie elementy jak: huśtawka podwójna, karuzela z kierownicą, różne rodzaje bujaków, urządzenia wspinaczkowe, zjeżdżalnia ze schodami, tor przeszkód, zewnętrzna siłownia, altana z miejscem na ognisko.

W uroczystym otwarciu wzięli udział przedstawiciele władz samorządowych oraz mieszkańcy Nowego Stawu i Winnej. Wydarzeniu towarzyszył występ artystyczny Koła Gospodyń Wiejskich z Nowego Stawu oraz Aleksandra Łaty. Odbyła się też zabawa taneczna z zespołem The Best. Ponadto, miała miejsce msza święta oraz doszło do uroczystego poświęcenia nowego miejsca rekreacji. Realizacja inwestycji była możliwa dzięki dofinansowaniu z programu finansowego województwa świętokrzyskiego oraz Funduszy Europejskich.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *