las

Nadleśnictwo Łagów wraz ze Stowarzyszeniem Ostrower otrzymali Wędrowca Świętokrzyskiego

W ramach wojewódzkich obchodów Światowego Dnia Turystyki wręczono statuetki „Wędrowiec Świętokrzyski” oraz „Super-Wędrowiec Świętokrzyski”. W jednej z kategorii doceniono Nadleśnictwo Łagów oraz Stowarzyszenie Ostrower.

Światowy Dzień Turystyki w urzędzie marszałkowskim organizowano już po raz dwudziesty piąty. Wydarzenie to powstało z inicjatywy Światowej Organizacji Turystyki, czyli organizacji wyspecjalizowanej ONZ do spraw turystyki i ruchu turystycznego. Jest to święto zarówno samych turystów i osób aktywnych, jak i podmiotów i organizacji zajmujących się kwestiami związanymi z turystyką. Światowy Dzień Turystyki jest okazją do zwiększania świadomości ludzi na temat znaczenia i roli turystyki, a także jest okazją do promocji działań turystycznych.

W świętokrzyskim urzędzie marszałkowskim obchody tego święta są okazją do uhonorowania statuetkami „Wędrowca Świętokrzyskiego” osób i podmiotów z regionu upowszechniających wiedzę o jego atrakcjach turystycznych, promowaniu szlaków, walorów przyrodniczych czy zabytków. W tym roku nagroda w kategorii Organizacja Turystyczna trafiła do Nadleśnictwa Łagów oraz Stowarzyszenia Ostrower.

Nadleśnictwo Łagów jest administratorem leśnym, który od ponad 200 lat dba o odpowiednie gospodarowanie terenami leśnymi w regionie. Z kolei Stowarzyszenie Ostrower to powstała w 2017 roku inicjatywa społeczności miejscowych rowerzystów, mająca na celu promocję zdrowego stylu życia i aktywnego wypoczynku.

Oba podmioty, współpracując ze sobą, doprowadziły do utworzenia Jeleniowskich Ścieżek w Paśmie Jeleniowskim. Stanowią one kompleks tras rowerowych. Warto podkreślić, że są to pierwsze w regionie świętokrzyskim legalne ścieżki enduro. Co istotne, na trasach tych – tzw. singletrackach – organizowane są liczne wydarzenia zachęcające do aktywnej turystyki i aktywnego spędzania czasu.

Statuetki „Wędrowca Świętokrzyskiego” przyznano także w kategoriach: Osobowość turystyczna – nagroda trafiła do Beaty i Pawła Milewiczów; Atrakcja turystyczna – dla Muzeum Starożytnego Hutnictwa Świętokrzyskiego im. Mieczysława Radwana w Nowej Słupi; Gmina turystyczna – dla Miasta i Gminy Końskie. Z kolei statuetka Super Wędrowca Świętokrzyskiego trafiła do Regionalnej Organizacji Turystycznej Województwa Świętokrzyskiego. Nagrody zostały wręczone przez radną Sejmiku Województwa Jolantę Tyjas oraz członka Zarządu Województwa Tomasza Jamka.

Źródło: https://www.swietokrzyskie.pro/wreczono-statuetki-wedrowca-swietokrzyskiego-2/


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *