dzieci

Łagów z wyróżnieniem specjalnym za najwyższy przyrost naturalny w woj. świętokrzyskim

W ramach III Rankingu Gmin Regionu Świętokrzyskiego gminie Łagów przyznano wyróżnienie specjalne za I miejsce, jeśli chodzi przyrost naturalny wśród gmin województwa. W poniedziałek w Kieleckim Centrum Kultury odebrał je Zbigniew Meducki, pełniący funkcję zastępcy burmistrza miasta i gminy Łagów.

Z tej okazji lokalny samorząd przekazał mieszkańcom podziękowania i gratulacje. Władze gminy podkreślają, że starają się poprawiać poziom życia w gminie poprzez tworzenie atrakcyjnych warunków do zamieszkania, działania kulturalne oraz inwestycje infrastrukturalne. Wskazują na zaangażowanie w rozbudowę obiektów edukacyjnych, drogowych i kanalizacyjnych. Przypominają o inwestycjach w sieć drogową, nowe oświetlenie oraz poprawę sieci lokalnych połączeń komunikacyjnych. Wymieniają również świetlice środowiskowe jako jeden z atutów gminy, przyciągający nowych mieszkańców. I miejsce w rankingu to jednak przede wszystkim zasługa mieszkańców.

Ranking to inicjatywa zapoczątkowana przez Fundację Rozwoju Demokracji Lokalnej w 2010 roku. Pozwala on wyróżnić, docenić i wypromować te gminy, które odznaczają się na tle innych ze względu na rozwój środowiskowy, przestrzenny oraz społeczno-gospodarczy.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *