Powstaje droga gminna dookoła łagowskiego cmentarza

W Łagowie rozpoczęły się prace budowlane, dzięki którym przy cmentarzu pojawi się nowa droga gminna. Powstanie ona dookoła nekropolii. Oprócz niej zaplanowano także budowę obiektu mostowego tymczasowego w miejscowości Nowa Zbelutka.

Inwestycja ma na celu poprawę infrastruktury drogowej wokół łagowskiego cmentarza parafialnego, dzięki czemu dojazd do obiektu oraz jego użytkowanie będą bardziej komfortowe. Wybudowane ma zostać oświetlenie, parking oraz droga asfaltowa z chodnikiem. Prace budowlane są możliwe dzięki dofinansowaniu z Rządowego Funduszu Polski Ład: Program Inwestycji Strategicznych. Koszty inwestycji oszacowano zaś na blisko 3 mln zł.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *