W Łagowie powstało lapidarium

Mapa świętokrzyskich atrakcji turystycznych powiększyła się o nowy obiekt. W Łagowie w pobliżu Gminnego Zespołu Szkół utworzono i otwarto lapidarium – miejsce, w którym można poszerzyć swoją wiedzę na temat minerałów, skał i skamieniałości. Nowy park to atrakcja turystyczna, a zarazem obiekt o charakterze edukacyjnym i rekreacyjnym.

Łagowski park prezentuje kamienie o zróżnicowanej specyfice. Znajduje się tu kilkadziesiąt okazów o różnej wielkości. Całe miejsce zaprojektowano we współpracy z geologami i naukowcami tak, by jak najlepiej prezentowało wybrane skały. W parku znajdują się ławki parkowe, tablice edukacyjne oraz inne obiekty małej architektury miejskiej, umieszczone przy wyznaczonych ścieżkach.

Inwestycja kosztowała ponad 300 tys. złotych. Lapidarium stworzono w ramach projektu rewitalizacji miasta. Zrealizowało ją Przedsiębiorstwo Usług Komunalnych w Łagowie. Prace obejmowały utwardzenie i zagospodarowanie terenu, budowę ścieżek, umieszczenie elementów małej architektury miejskiej, stworzenie trawników i nasadzenie zieleni.

Obiekt ma być częścią planowanej w miejscowości trasy turystycznej. Ma służyć zarówno turystom, jak i mieszkańcom. Będą tu się odbywać spotkania naukowe oraz zajęcia terenowe dla uczniów i studentów.


Opublikowano

w

przez

Tagi:

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *