pellet Kielce, świętokrzyskie, Łagów

Gdzie kupić dobry pellet w świętokrzyskim?

W województwie świętokrzyskim walka ze smogiem jest uznana za jedno z priorytetowych działań. Zanieczyszczenie powietrza, zwłaszcza w okresie grzewczym, jest tu realnym problemem. Głównym winowajcą są przestarzałe piece w gospodarstwach domowych, które generują aż 59% emisji pyłu PM10, 78% pyłu PM 2,5 oraz ponad 92% groźnego benzo(a)pirenu. Kielce, stolica regionu, należą do 13 najbardziej zanieczyszczonych miast smogiem w kraju. Jednak nie tylko domowe źródła są problemem – tutejszy przemysł także przyczynia się do emisji gazów.

Na szczęście w regionie Świętokrzyskim kwitnie też produkcja pelletu drzewnego. Zarówno więksi, jak i mniejsi producenci pelletu drzewnego, dzięki swojej działalności, przyczyniają się poprawy jakości powietrza oraz redukcji emisji. Jeśli chcesz włączyć się do tego trendu, musisz wiedzieć, gdzie kupić dobry pellet w tym regionie.

Pellet drzewny zyskuje na popularności!

W ostatnich latach pellet drzewny w woj. świętokrzyskim stał się jednym z najbardziej poszukiwanych źródeł energii. Dzięki swojej efektywności i tego, że jest przyjazny dla środowiska, coraz więcej osób decyduje się na jego wykorzystanie. Jest zieloną alternatywą dla tradycyjnych źródeł ogrzewania.

Program „Czyste Powietrze” to inicjatywa, która wspiera inwestycje w ekologiczne technologie grzewcze. Dla osób, które interesuje ogrzewanie na pellet drzewny, w tym roku dostępne są znaczące dofinansowania na zakup kotła na pellet.

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Kielcach ma dużą rolę w promocji programu „Czyste Powietrze” na terenie województwa. Co ciekawe – wszystkie gminy w tym regionie podpisały porozumienie o realizacji programu. Dzięki temu mieszkańcy Świętokrzyskiego mają szansę nie tylko na poprawę jakości powietrza, ale także na obniżenie kosztów ogrzewania i przyczynienie się do ochrony środowiska. A pellet w tym regionie jest nie tylko jakościowy, ale i łatwo dostępny!

Pellet iglasty

Pellet z drzew iglastych jest pozyskiwany z gatunków takich jak sosna lub świerk. Wytwarzany jest poprzez rozdrabnianie, suszenie i prasowanie surowca, a efektem tego procesu są granulki gotowe do spalania w dedykowanych kotłach. Co ciekawe, ma jaśniejszy kolor od swojego liściastego odpowiednika, a w dodatku zawiera naturalne związki żywiczne, które dodają mu charakterystycznego, przyjemnego zapachu podczas spalania. Sprawdzi się w każdym typie kotła czy kominka, więc można śmiało powiedzieć, że to naprawdę wydajny i przyjazny dla środowiska sposób na ogrzewanie.

Pellet liściasty

Pellet z drewna liściastego jest z kolei wytwarzany z produktów ubocznych przetwarzania drewna liściastego. Popularnym wyborem jest np. pellet dębowy lub pellet bukowo-dębowy. Proces jego produkcji jest podobny, ale sam pellet może się różnić pod względem kaloryczności i zawartości związków żywicznych.

Gdzie znajdę tani pellet w woj. świętokrzyskim?

Ile kosztuje pellet w Kielcach i pozostałych miejscowościach w tym regionie? Cena za tonę pelletu oscyluje w granicach 1500- 2500 złotych.

W poszukiwaniu bezpiecznych i sprawdzonych rozwiązań warto zwrócić uwagę na oferty renomowanych firm. W województwie świętokrzyskim znajdziesz kilku producentów pelletu drzewnego, oferujących różne rodzaje pelletu w atrakcyjnych cenach.

Jednym z większych jest firma Olczyk, która specjalizuje się w produkcji pelletu drzewnego wysokiej jakości. Podobnie jest z firmą Barlinek, która, mimo że funkcjonuje poza regionem, ma silne powiązania ze Świętokrzyskim. Barlinek oferuje różnorodne materiały drewniane. Skupia się głównie na produkcji podłóg drewnianych, ale oferuje też inne produkty z drewna, w tym także pellet.

Jednak jest tu dostępnych wiele mniejszych firm. Niektóre z nich oferują pellet drzewny z dostawą i w atrakcyjnej cenie. Przykładem jest producent pelletu BIO-EKO, którego specjalizacją jest pellet sosnowy wysokiej jakości.

pellet świętokrzyskie

Pellet drzewny stanowi niezawodne i efektywne źródło energii, które spełnia zarówno wymogi ekologiczne, jak i ekonomiczne. Wybór renomowanego producenta gwarantuje wysoką jakość i stabilność dostaw, co przekłada się na komfort użytkowania oraz oszczędności. Przy wyborze opału warto jednak kierować się przede wszystkim jego jakością i kalorycznością, a nie ceną.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *