Szkoła w Łagowie wdraża program „Eko-oszczędności”

Gminny Zespół Szkół w Łagowie w ramach starań o poprawę bezpieczeństwa, warunków lokalowych i komfortu użytkowników realizuje program „Eko-oszczędności”. Dzięki wsparciu firm GRUPA PBI, PROBUDEX S.A. oraz BRUK-BET. Sp. z o.o. w wysokości 10 tys. złotych możliwe było wprowadzenie na terenie szkoły ekologicznych rozwiązań, które przyniosą szkole wymierne oszczędności.

W łazienkach w szkole zamontowano czujniki obecności, które automatycznie uruchamiają i wyłączają oświetlenie. Automatyczne oświetlenie pojawiło się też przy wejściach do budynku. Znajdują się przy nich lampy solarne z czujnikami ruchu. Wyposażenie szkoły uzupełniono zaś o kosiarkę mechaniczną. Co więcej, część placu szkolnego zamieniono w eko trawniki. Zdecydowano się na nich nie prowadzić koszenia, obsiewając teren roślinami miododajnymi. Stworzono też miejsca pod dwa kompostowniki i ogród warzywny. Ustawiono również cztery beczki na deszczówkę do podlewania roślin w szkole i wokół niej.

Ponadto, należy podkreślić, że szkole w Łagowie w wakacje przeprowadzono generalny remont instalacji grzewczej. Wymieniono stare grzejniki żeliwne na bardziej wydajne, nowoczesne grzejniki z termostatami. Warto dodać, że placówka już od 2021 roku prowadzi działania zgodne z polityką zero waste, między innymi naprawiając i odnawiając zużyte wyposażenie.


Opublikowano

w

przez

Komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *